
Коли слово «Бандеромобіль» пролунало вперше, воно могло здатися маячнею, адже вилетіло з рота речника російського Міністерства оборони агресії: «Націоналістичні батальйони застосовують так звані «бандер-автомобілі», які мають підвищену прохідність та оснащені великокаліберним стрілецьким озброєнням або мінометами».
Навряд чи полководець-балакун (слова «генерал» та «спікер» аж надто іноземні для рашиста) міг знати у перші дні війни на який плідний ґрунт впадуть його нісенітниці: спільнота українських волонтерів справді взялася за забезпечення ЗСУ прохідними авто, які допомагали б високомобільним групам наших вояків карати ворога там, де він найменше цього очікує.
Війна в Україні. Як ти можеш допомогти?
Так «Бандеромобіль» став символом українського громадянського спротиву, до якого приєдналися мільйони українців та іноземців, які збирають кошти й доправляють з-за кордону авто для ЗСУ, а також ентузіастів, що ремонтують і відновлюють трофейну техніку, відбиту у ворога. Саме це слово стало ще й назвою відеопроєкту українського журналіста Сергія Волощенка, присвяченого автомобільній техніці війни.
Відбита у ворога військова техніка послужить українській армії
Перше відео про пошуки «Бандеромобіля» готували з дещо підгорілих інгредієнтів: за його основу взяли двійко трофейних КамАЗів 53949 «Тайфун» К 4×4. Фотографії цих спалених на Київщині бронетранспортерів ви могли побачити, напевно, в кожній стрічці новин. За деякими даними виробництво кожного з них коштувало рашистам 5 мільйонів доларів, тож не дивина, що наш колега вирішив улаштувати невеличке «розпакування» того, що залишилося від ворожих бронемашин. І дізнався, що зібрано «Камази» з дорогих імпортних компонентів. Яких саме? Подивіться відео до кінця.
Зазначимо, що на меті журналіста не просто хайп на влучній роботі хлопців із ЗСУ: після такого екскурсу українські механіки вирішили зібрати з двох спалених «Тайфунів» один боєздатний. У планах — встановити потужніший мотор від тягача МАN, відремонтувати, перефарбувати, обладнати новим салоном і підготувати машину для плідної служби в лавах Збройних сил України.

Сидоренко Евгений – Редактор новостей – Журналист-копирайтер
Молодой, но очень перспективный сотрудник. Фонтан идей, который приходится периодически прикручивать.
Образование:
- 1974 -1978 Львовское высшее военно-политическое училище. Факультет журналистики.
Журналистка:
- 2018 Украинский новостной портал Комета
- 2009-2018 Литературный фриланс
- 1996-2009 Корреспондент газеты «Московский Комсомолец»
- 1989-1996 Внештатный сотрудник СМИ,
- 1978-1989 Журналист «Вечерний Кишинев»