
Насамперед варто повідомити про те, що низку законопроєктів, у яких запропоновано цілком скасувати, або ж переглянути правила безмитного ввезення транспортних засобів в Україну, яке діє зараз і мало б діяти до закінчення воєнного стану, поки на голосування у Парламенті не виносили. Тобто, згідно із законом, ввезти мотоцикл, легковик, причіп, вантажівку чи автобус наразі ще можна без сплати мита, акцизу й ПДВ. Принаймні теоретично.
«Нульове розмитнення» ще діє, однак є нові спроби його скасувати
Однак зробити це буде складніше, довше, а для деяких типів ТЗ – неможливо. Перше таке обмеження з’явилося 25 квітня – тоді Міністерство інфраструктури визначило сім прикордонних КПП, через які дозволили громадянам заїжджати на автівках, які підлягають розмитненню.
Що купити? «Свіжопригнані» легковики 2009-2014 р.в., вибір яких зараз найбільший
Зараз цей перелік пунктів пропуску скоротили до трьох, як зазначено у Постанові КМУ №354-р. З Польщі тепер можна в’їхати через КПП «Устилуг» та «Грушів», і зі Словаччини через «Малий Березний». Тож весь потік автівок, немов через вузьку шийку пляшки, буде вимушено рухатися лише через ці три пункти пропуску. Точніше не рухатися, а здебільшого стояти, бо як кажуть фахівці, дотичні до справи доставлення транспорту в Україну, за такого рішення черги можуть розтягнутися на десятки кілометрів, а час простою в них може тривати тижнями.
Що важливо, це обмеження спричинить не лише довгі черги та збільшення часу очікування перед шлагбаумом. Левко Прокіпчук, експерт із практичного застосування митного законодавства Асоціації професійних митних брокерів, у коментарі для ГС «Інститут досліджень авторинку» повідомив, що перелічені КПП пропуску не мають інфраструктури для пропуску вантажівок для вільного обігу, автобусів, причепів та спецтехніки, які за законом підпадають під дію «нульового розмитнення», однак при цьому не відповідають відповідним габаритно-ваговим обмеженням, що визначені міжурядовими угодами про відкриття пунктів пропуску.
Що купити? Готові підбірки автомобілів на будь-який смак, гаманець та потреби

Сидоренко Евгений – Редактор новостей – Журналист-копирайтер
Молодой, но очень перспективный сотрудник. Фонтан идей, который приходится периодически прикручивать.
Образование:
- 1974 -1978 Львовское высшее военно-политическое училище. Факультет журналистики.
Журналистка:
- 2018 Украинский новостной портал Комета
- 2009-2018 Литературный фриланс
- 1996-2009 Корреспондент газеты «Московский Комсомолец»
- 1989-1996 Внештатный сотрудник СМИ,
- 1978-1989 Журналист «Вечерний Кишинев»